Reference 1 Reference 2 Reference 4

Objednávky na rok 2024

Koláčky, zákusky, dorty, výslužky. Dovoz lze zajistit na místo určení chladícím vozem. Zamluvte si termín!!


Hodová nabídka

Pekárna Mikulčice

 

 

 

Pekárna ZDENA vznikla jako přímý následek sametové revoluce a její první výrobky ochutnali zákazníci již koncem roku 1990.       

    Z původního, došky pokrytého selského stavení z nepálených cihel v Těšicích, vybudovaného předky  majitelky v roce 1792 ( o čemž svědčí vytesaný letopočet na středovém nosném trámu „parádní izby“ ) a pozdějších přístaveb byla téměř z ruin postupnou rekonstrukcí od roku 1977 vybudována nejprve „chalupa I. kategorie“ (zemní plyn, elektřina, voda, kanalizace). Ta, jak výše uvedeno, byla pak za rok přebudována na soukromou pekárnu na samé dobroty.

    Původní záměr, péct vyhlášené „stařenčine hodové koláčky“ podle receptu, jenž se dědil z generace na generaci už nejméně dvě stovky let, postupně doplňoval sortiment regionálního i běžného jemného pečiva. Pečiva, které neobsahuje „zlepšující“ přípravky a je vyráběno podle léty ověřených receptů našich babiček. V roce 2012 získaly svatební koláčky certifikát "Tradiční výrobek Slovácka".

    V neposlední řadě doplňuje nyní sortiment naší pekárny i celozrnné a racionální jemné pečivo, z čehož mají velkou radost především zákazníci ze „Zdravíček“ - prodejen racionální výživy v regionu.   

    V roce 2003 se rozšířila služba našim zákazníkům i o klasickou cukrářskou výrobu, která velice vhodně doplňuje nosný program

- zakázkovou výrobu svatebních a hodových koláčků. Konečně se tak naplnilo přání našich zákazníků: „Mět koláčky i cukroví od ZDENY !“.

 
    Slogan naší firmy

KOLÁČKY, ZÁKUSKY A DORTY Z MIKULČIC PRO KAŽDOU SLAVNOSTNÍ PŘÍLEŽITOST !

se díky více než dvacetileté tradici výroby jedinečných máslových koláčků s tvarohovou, ořechovou, povidlovou i makovou náplní a máslovou, na kostičky krájenou drobenkou, na Jižní Moravě stal skutečností. Slovácké hody na  Podluží v jihozápadním kvadrantu od Hodonína se bez našich koláčků už neobejdou. To platí i o svatbách, jubileích, Velikonocích či Vánocích.
     

    Naše koláčky prezentují Podluží na regionálních veletrzích.  Bez nadsázky se dá říct, že pouze ústním, či lépe chuťovým podáním sláva mikuleckých koláčků „od ZDENY“ dávno překročila hranice Velkomoravské říše. Tak jako Cyril s Metúdem tehdy šířili na Moravě slávu křesťanství, tak naše koláčky dnes šíří do světa slávu jihomoravského folklóru a šikovnost i umění zdejších lidí.
 

    Opravdu i umění, protože k dobrým koláčkům neodmyslitelně patří i dobré vínečko, dobrá nálada, slovácká písnička a od ní už je to jenom krůček k besedě u cimbálu nebo třeba taneční zábavě.

    Přijeďte, budete mít z čeho vybírat !  Lépe je jednou vidět, než desetkrát slyšet !

        O ochutnání ani nemluvě !